Wyszukiwanie
zaawansowane »
totalna wyprzeddazwaski
2000x165marzenia
Laptop Acer Aspire 5 A515 Laptop Acer Aspire 5 A515 Laptop Acer Aspire 5 A515 Laptop Acer Aspire 5 A515 Laptop Acer Aspire 5 A515

Laptop Acer Aspire 5 A515

ID: 22299
Procesor AMD Ryzen
Pamięć Ram 4GB | 8GB
Karta graficzna Zintegrowana
Rozdzielczość matrycy 1920x1080
System operacyjny Windows 10

Zwiększ wydajność pracy i szybko kończ projekty dzięki najnowszemu procesorowi AMD Ryzen do notebooków, karcie graficznej AMD Radeon ™ oraz dużej ilości szybkiej pamięci masowej i pamięci. 15,6-calowy wyświetlacz z wąską ramką zapewnia duży ekran, dzięki czemu możesz skupić się na tym, co masz przed sobą.

Acer Aspire 5 to idealne połączenie uniwersalności z wysoką wydajnością. Laptop został wyposażony w 15,6-calowy wyświetlacz Full HD LED IPS, dający użytkownikowi niesamowite doznania, a wszystko za sprawą żywych kolorów oraz obrazu pełnego najdrobniejszych szczegółów. Wąska ramka sprawia, że ekran stanowi aż 81,61% obudowy przedniej. Smukła obudowa o grubości 17,9 mm zapewnia profesjonalny wygląd i komfort w przenoszeniu. Specjalnie zaprojektowana ergonomiczna konstrukcja zawiasów zwiększa przepływ powietrza oraz zapewnia większą wydajność nawet podczas zaawansowanych operacji obciążających Aspire 5 maksymalnie. Podświetlana klawiatura zapewni komfortowe korzystanie z laptopa nawet podczas pracy późnymi wieczorami.

 

Acer Aspire 5 A515 to kontynuacja już dobrze znanego modelu wśród użytkowników. Ten 15 calowy laptop bardzo dobrze sprawdzał się w zastosowaniach domowych jak i małego biura.
Obudowa tego modelu wykonana jest z należytą starannością z dobrego jakościowo plastiku. Jedynie pokrywa matrycy wykonana jest z aluminium co sprawia iż ten 15 calowy wyświetlacz jest stabilny i się nie ugina podczas otwierania. Dolna część obudowy jest na tyle ciężka, że pozwala otworzy pokrywę matrycy jedna ręką. Maksymalny kąt otwarcia w tym modelu wynosi 140 stopni. Jak na laptop 15 calowy Acer Aspire nie należy do najcięższych jak i najlżejszych notebooków z swoja wagą 1,9 kg mieści się po środku stawki.

Acer wypuszczając ten model na rynek postanowił nie podejmować ryzyka w doborze portów i nie wprowadził żadnych nowych poprawek. Nawet port RJ45 znalazł się w obudowie co ostatnio jest rzadkością w 15 calowych modelach. Brakuje jedynie czytnika kart SD. W obudowie znajdziemy jeszcze porty HDMI, USB typu 2.0 jak i 3.0 oraz port audio. Oprócz przewodowego połączenia LAN, Acer Aspire 5 obsługuje również połączenia danych przez Wi-Fi 5 i Bluetooth. W obudowie nad matryca swoje miejsce znalazła jeszcze powszechnie używana kamera internetowa o rozdzielczości 0,9 megapiksela. Niestety kamera nie jest zbyt dobrej jakości obraz z niej jest lekko rozmyty i niewyraźny nawet w dobrych warunkach oświetleniowych. Problem stanowi również rozbudowa dysku czy pamięci RAM, aby się do nich dostać należy odkręcić cały spód laptopa.

Klawiatura tego laptopa nadaje się bardzo dobrze do pisania tekstów, klawisze choć trochę małe maja bardzo wyraźny punkt nacisku i nie sprawiają kłopotów podczas pisania. Znajdziemy tutaj również fizyczną klawiaturę numeryczną jak i kilka klawiszy funkcyjnych. Na dużą pochwałę zasługuje podświetlenie klawiatury wprawdzie jednopoziomowe, ale sprawia że litery są wyraźne nawet w ciemnych pomieszczeniach.
Wyświetlacz Acer Aspire 5 A515 składa się z 15,6-calowego panelu IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Jego jasność dorównuje konkurencji na poziomie 255 nitów i rozkładowi jasności na poziomie 84 procent. Acer nie używa PWM (pulse-width modulation – modulacja długością impulsu powodująca migotanie obrazu) do regulacji jasności wyświetlacza, co z przyjemnością usłyszą użytkownicy o wrażliwych oczach. Acer Aspire 5 A515 ma stosunkowo niski współczynnik kontrastu 877: 1 i zwiększoną wartość czerni o 0,325 nita. Oznacza to, że kolory nie wydają się dobrze zdefiniowane, a zawartość czerni ma lekki odcień szarości.

Za wyświetlanie zawartości obrazu w Aspire 5 A515 odpowiada wewnętrzna zintegrowana jednostka graficzna Intel Iris Xe w procesorach Intel jak i AMD Radeon Vega w procesorach Ryzen.
Wentylator chłodzący Aspire 5 jest ledwo słyszalny podczas codziennego użytkowania. Natomiast podczas obciążenia wydaje jednostajny dźwięk i nie emituje wysokich częstotliwości. To sprawia, że notebook Acer nadaje się do spokojnych środowisk pracy biurowej.
Acer Aspire 5 A515 z procesorem Ryzen spełnia moje oczekiwania. Jego wydajność jest więcej niż wystarczająca dla aplikacji biurowych, a urządzenie to może również wyświetlać proste lub starsze gry przy zmniejszonych ustawieniach grafiki dzięki zintegrowanemu procesorowi graficznemu. Dobór portów jest dobry, a jakość wykonania zadowalająca.

  • Znaleziono 5 wariantów.
Informacja

Aktualnie brak opinii.

Dodaj własną opinię o produkcie

×