Wyszukiwanie
zaawansowane »
Laptop HP 15-da Laptop HP 15-da Laptop HP 15-da

Laptop HP 15-da

ID: 15639
Pamięć Ram 4GB | 8GB
Dysk 1 TB
Karta graficzna Zintegrowana
Rozdzielczość matrycy 1366x768 | 1920x1080
Zainstalowany system operacyjny Windows 11

Laptop HP 15-da

Wspaniała, wszechstronna konstrukcja

Autorska recenzja Radosław Sośnik

 

 

      Model laptopa HP 15-da to 15-calowy laptop z przeznaczeniem do prac biurowych z dużą mocą obliczeniową. Dzięki dedykowanej grafice w wybranych specyfikacjach nie tylko napiszemy pismo, czy poszperamy w Internecie, ale również zagramy w niektóre gry. W trakcie pisania tej recenzji produkty z tej serii możemy kupić już od 1299zł.

 

 

      Obudowa HP 15-da wykonana w całości jest z tworzywa sztucznego. Na chwile obecną, dostępne jest wiele wersji kolorystycznych, czarny, srebrny, niebieski, szary, czerwony, biały, złoty i bordowy. Jakość wykonania i spasowania obudowy jest bardzo przyzwoita. Niestety brak otworów technologicznych, które w łatwy sposób pozwalają na rozbudowę sprzętu. Bateria również znajduje się w obudowie i nie ma do niebezpośredniego dostępu.

      Pulpit roboczy wraz z klawiaturą ma trzy warianty kolorystyczne, czarny biały i złoty. Klawiatura jest typu wyspowego. Niestety nie jest podświetlana, ale ma odizolowaną klawiaturę numeryczną. Skok klawiszy jest bardzo krótki, co może przeszkadzać niektórym użytkownikom. Oznacza to iż wystarczy delikatnie musnąć klawisz, aby wyświetlić literę na ekranie. Jakość wykonania klawiszy jest na wysokim poziomie i bardzo dobrze się na niej pisze podczas długich sesji.

 

 

      Touchpad ma wymiary 11,6 x 5,1 cm i obsługuje gesty. Gładka powierzchnia jest przyjemna w dotyku, a jego duży rozmiar nie sprawia problemów podczas używania gestów. Powiększanie i pomniejszanie działa idealnie. Dwa przyciski mają krótki skok i bardzo dobrze wyczuwalny klik.

      HP 15 jest wyposażony w dedykowany procesor graficzny GeForce MX110. W przeciwieństwie do swojego imiennika GeForce MX150 MX110 nie jest oparty na architekturze Nvidii Pascal, lecz na starszej generacji Maxwell. Karta graficzna obsługuje DirectX 12, działa z częstotliwością do 1,006 MHz i ma dostęp do 2 GB pamięci GDDR5 VRAM.

      Podczas testowania modelu HP 15-da zauważyłem, że wentylator pracuje w trybie ciągłym. Podczas gdy laptop stał bezczynie na biurku był cały czas słyszalny. To już kolejny model, w którym zauważam, iż opcja w biosie „wentylator zawsze włączony” była domyślnie włączona. Wyłączenie tej opcji znacznie poprawiło komfort pracy. Podczas testu warunków skrajnych poziom hałasu wentylatora dochodził do 39dB. Podczas tego testu obudowa i pulpit roboczy były dość chłodne poza jednym miejscem, gdzie wylatywało ciepłe powietrze.

 

 

      Laptop HP 15-da wyposażony jest w dwa głośniki stereo, które umiejscowione są nad klawiaturą pod perforowaną maskownicą. Jakość dźwięku jest przyzwoita, choć brakuje zdecydowanie niskich tonów. Zalecam używania słuchawek lub zewnętrznych głośników, które to zdecydowanie poprawią komfort słuchania muzyki.

      Czas pracy na baterii to około 6 godzin. Trzeba jednak pamiętać, że zależy on od ustawienia profilu energetycznego oraz urządzeń, które są używane. Laptop HP 15-da to dobry wybór w wyższych konfiguracjach dla młodzieży szkolnej, jak i pracowników biurowych. Waga 2kg i niewielkie rozmiary pozwalają na łatwe przemieszczanie się z laptopem.


  • Znaleziono 3 warianty.


Informacja

Aktualnie brak opinii.

Dodaj własną opinię o produkcie

×