Wyszukiwanie
zaawansowane »
totalna wyprzeddazwaski
Laptop HP ProBook 450 G6 Laptop HP ProBook 450 G6 Laptop HP ProBook 450 G6 Laptop HP ProBook 450 G6 Laptop HP ProBook 450 G6 Laptop HP ProBook 450 G6 Laptop HP ProBook 450 G6

Laptop HP ProBook 450 G6

ID: 17399
Pamięć Ram 16GB | 32GB | 8GB
Karta graficzna Zintegrowana | NVIDIA GeForce
Rozdzielczość matrycy 1366x768 | 1920x1080
System operacyjny Windows 10

HP ProBook 450 G6

Przystępna cenowo, stylowa, ultrasmukła konstrukcja

Autorska recenzja Radosław Sośnik

 

   HP ProBook 450 g6, to podstawowa jednostka linii laptopów biznesowych o wielkości matrycy 15.6. Ta seria laptopów posiada największe możliwości konfiguracji dla końcowego użytkownika.

    Obudowa tego laptopa w wersji G6 znacznie różni się od swojego poprzednika HP 450 g5. HP w tej wersji laptopa postawiło jednak na całkowicie aluminiową obudowę.

Wyjątek stanowi plastikowe obramowanie matrycy (bezel). Dzięki tej zmianie obudowa jest solidna, a klapa matrycy nie odkształca się podczas otwierania.

    HP 450 w wersji g6 ma ulepszony zawias, który pozwala na otwarcie klapy pod kątem 180°. Niestety, producent w tej wersji nie przewidział otworów technologicznych i chcąc rozszerzyć pamięć RAM lub wymienić dysk trzeba usunąć dolną obudowę.

    Problemem również staje się wymiana baterii w wersji 450 g6, która znajduje się pod obudową.

    G6 jest trochę mniejszy od swojego poprzednika, węższy jest o 9 mm, krótszy o 6 mm i cieńszy o około 1 mm. Patrząc na konkurencję HP 650 g4Latitude 5590, ThinkPad E580, HP 450 g6 jest węższy i cieńszy.

    W wersji g6 znajdziemy wszystkie porty, które były w starszej wersji tego modelu, z wyjątkiem przestarzałego portu VGA. Port VGA został zastąpiony portem USB Typ C, który obsługuje DisplayPort i zapewnia wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 4K, przy odświeżaniu na poziomie 60Hz. Kolejną rzeczą na plus jest pełnowymiarowy czytnik kart SD.

    Ciekawostką jest to, iż do tego modelu możemy dokupić stację dokującą, którą do laptopa podłączamy za pomocą portu USB C. Stacja dokująca pozwala między innymi na podłączenie dwóch zewnętrznych monitorów o rozdzielczości 4K.

    ProBook 450 G6 posiada w każdej wersji pełnowymiarową klawiaturę, oraz klawisze numeryczne. Klawisze i układ klawiatury pozostają niezmienne.

Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich wersjach klawisze strzałek, lewy shift i tab, są o połowę mniejsze od pozostałych klawiszy. Klawisze mają średni skok, ale podczas pisania słyszymy charakterystyczny stukot klawiszy, którego nie było w poprzednich wersjach tego modelu. Kolejną rzeczą na plus jest na pewno podświetlana klawiatura z możliwością dwustopniowego ustawienia rozjaśnienia.

    HP ProBook 450 G6 ma dużą powierzchnię touchpada o wymiarach 11.5 x 7.3 cm. Touchpad jest gładki i bardzo precyzyjny, nie sprawia żadnych trudności podczas codziennej pracy. Posiada dwa zintegrowane przyciski, które bardzo ładnie klikają podczas pracy.   

    Model 450 w wersji g6 w wybranych konfiguracjach, posiada dwie karty graficzne. Intel UHD Graphics 620 zintegrowaną z procesorem, oraz dedykowaną kartę NvidiaGeForce MX130. Struktura MX130 oparta jest na starszym bracie GeForce 940MX i jest wystarczająco mocna, aby poradzić sobie z lekkimi grami. System obsługuje również Nvidia Optimus, co pozwala przełączać się między procesorami graficznymi tak aby, zmniejszyć zużycie energii i wydłużyć żywotność baterii.

  

  Wentylator w HP 450 G6 przy lekkim obciążeniu działa prawię nie zauważalnie, podczas dłuższej pracy i pełnym obciążeniu potrafi przekroczyć hałas 38dB, co jest również dobrym wynikiem (50dB normalna rozmowa). Natomiast minusem jego pracy jest brak ciągłości, wiatrak pracuje w trybie pulsacyjnym, co podczas dłuższej pracy może denerwować.

    ProBook 450 G6 wyposażony jest w akumulator 45 Wh, który jest o 3 Wh mniejszy niż ten, w którym HP wyposażył swojego poprzednika. Średni czas pracy to około 4 godziny co nie jest idealnym osiągnięciem, patrząc na konkurencję.

    HP 450 G6 to stosunkowo nieduży i lekki laptop jak na wielkość matrycy 15.6 w aluminiowej obudowie. Dobrze sobie radzi z pracą biurową, ale posiada kilka minusów. Na plus na pewno przemawia pełna dowolność konfiguracji oraz matowa matryca. Zaletą jest również niewygórowana cena produktu.


  • Znaleziono 31 wariantów.


Informacja

Aktualnie brak opinii.

Dodaj własną opinię o produkcie

×