Wyszukiwanie
zaawansowane »
Laptop HP Pavilion 15-dk Laptop HP Pavilion 15-dk Laptop HP Pavilion 15-dk Laptop HP Pavilion 15-dk Laptop HP Pavilion 15-dk Laptop HP Pavilion 15-dk

Laptop HP Pavilion 15-dk

ID: 17774

Nie idź na żadne kompromisy dzięki smukłemu i potężnemu laptopowi HP Pavilion Gaming. Doświadcz wysokiej jakości grafiki oraz mocy przetwarzania w grach i podczas wykonywania wielu zadań, oraz poprawionych właściwości termicznych dla zapewnienia wydajności i stabilności. Daj się pochłonąć grze dzięki ekranowi z wąską ramką i głośnikom pozwalającym na odpowiednie dostosowanie dźwięku. Idealna równowaga pomiędzy pracą i grą, dzięki której poradzisz sobie ze wszystkimi wyzwaniami.

Pamięć Ram 16GB | 8GB
Karta graficzna NVIDIA GeForce
Rozdzielczość matrycy 1920x1080
Zainstalowany system operacyjny Bez Systemu | Windows 11

Laptop HP Pavilion 15-dk

Projektowany z myślą o graczach

Autorska recenzja Radosław Sośnik

    Szukasz laptop dla syna bądź córki z przeznaczeniem do grania?  Może jednak czas na nowy  laptop dla siebie. Laptop, którego będziesz mógł zabrać z sobą na wakacje i pograć w ulubione gry. HP Pavilion Gaming  15-dk to idealna propozycja. Ta seria laptopów umieszczona jest poniżej grupy laptopów HP Omen ( które znajdziesz na naszej stronie tutaj )  i śmiało można powiedzieć że laptopy z tej grupy to doskonały stosunek jakości do ceny.  Modele laptopów HP 15-dk dostępne są z układami graficznymi klasy premium, przedział układów graficznych  z firmy GeForceNVidia od modelu GTX 1050 do GTX 1660 Ti z własną pamięcią RAM 6GB DDR6. Wyższa klasa układów graficznych GPU  pro zarezerwowana  jest dla modeli HP Omen.

Laptop HP Gamink 15-dk super oferta

    Obudowa Laptopa. Laptopy  tej serii posiadają obudowy z czarnego matowego plastiku z dwoma akcentami kolorystycznymi:  zielonym i białym.  
Modele z zielonym akcentem posiadają podświetlenie klawiatury w kolorze zielonym  jak i logo firmy HP na zewnętrznej stronie pokrywy matrycy.
Modele z białym akcentem mają białe podświetlenie i czarne logo na klapie matrycy. Najbardziej rzucającym się elementem obudowy są otwory wylotowe powietrza umieszczone z tyłu laptopa. Otwory te są dość sporych rozmiarów, co znacznie ułatwia odprowadzanie gorącego powietrza z wnętrza obudowy. Pod względem stabilności (trwałości) obudowy nie ma się do czego przyczepić. Elementy składowe są bardzo dobrze z sobą spasowane. Zamocowane zawiasy na środku obudowy bardzo dobrze utrzymują matrycę na swoim miejscu. Klapę matrycy można bez problemu otworzy jedną ręką.

Laptopy 15-dk dla gracza

Maksymalny kąt otwarcia klapy wynosi 130 stopni. Z lewej strony obudowy znajdziemy gniazda HDMI, USB typu A zgodne z standardem USB 3.2, gniazdo Gigabit Ethernet RJ45, USB Type C zgodnie ze standardem USB 3.2 Gen 2 oraz czytnik kart SD.
Czytnik  SD zainstalowany w tym modelu zasługuje na pochwałę gdyż jest to najszybszy czytnik z tego przedziału cenowego, przy kopiowaniu dużych plików osiągana jest maksymalna szybkość transferu 77,6 MB / s.

Z prawej strony laptopa znajdziemy dwa porty USB3.2 Gen 1, port audio do podłączenia słuchawek, oraz gniazdo zasilania. Jak już pisałem wcześniej otwory wentylacyjne znajdują się z tyłu obudowy co znacznie pozwala odchudzić ten model na grubości obudowy, dzięki takiemu rozwiązaniu gorące powietrze nie jest wydmuchiwane w bok - co często przeszkadza graczom używającym myszkę.     Minusem tej obudowy jest brak otworów technologicznych od spodu laptopa, co znacznie utrudnia dostanie się do baterii, czy  też choćby dysku twardego.


Klawiatura modelu HP 15-dk, jest typu chiclet, główne klawisze mają wymiar 15x15 mm. Podświetlenie klawiatury możemy ustawić w dwóch stopniach jasności używając klawisza funkcyjnego. Touchpad jest dość sporych rozmiarów, co znacznie ułatwia manipulowanie w grze. Jego wymiary to 11,4x5 cm, obsługuję funkcję multi-touch i jest bardzo precyzyjny nawet w narożach.

Laptop dla gracza 15-dk

Ekran modelu HP Gaming Pavilion 15-dk. Producent w zależności od specyfikacji przewidział kilka odmian matryc, które możemy spotkać w tym modelu. Wszystkie modele matryc w tym laptopie wykonane są w technologii IPS i mają rozdzielczość FullHD 1920x1080. W droższych specyfikacjach tego modelu możemy spotkać matryce, które maja czas reakcji na poziomie 144Hz. Wszystkie matryce są bardzo dobrze skalibrowane i osiągają wysokie wyniki w testach.
Procesor. W tym modelu zastosowano procesory Coffee Lake Refresh firmy Intel. Prościej rzecz ujmując są to procesory Intel Core „i5” jak i „i7”  dziewiątej generacji.
Pamięć masowa. Mamy tutaj szeroki wachlarz możliwości i zapewne każdy znajdzie dla siebie odpowiednia konfigurację. Spotkamy modele które zawierają dwa dyski tradycyjny dysk talerzykowy i szybki dysk SSD w technologii NVMe np. : 15-dk0040nw. Mamy również konfiguracje z dyskiem Intel Optane która znacznie zwiększa wydajność pracy dysku SSD model 15-dk0875nd. Większość modeli jednak posiada tylko jeden dysk SSD o wielkości 256GB lub 512 GB.

HP 15-dk


Głośność pracy. HP Gaming Pavilion 15 jest także jednym z notebooków HP z aktywowaną własną opcją BIOS HP„Zawsze włączony wentylator”.Oznacza to, że wentylatory działają stale, nawet w stanie bezczynności. Ale tak naprawdę ich nie słychać.
Żywotność baterii. Wiadomo iż czas działania laptopa zależy od wykonywanej czynności w danym momencie, jednak średni czas działania modelu HP 15-dk to około czterech godzin ciągłej pracy na baterii. Dużo również zależy, od jasności ekranu ustawionej w opcjach konfiguracji. Czas pracy baterii nie wzbudza entuzjazmu, ale jest odpowiedni dla notebooków do gier.

Pavilion Gaming 15-dk


    Laptopy z przeznaczeniem do gier przechodzą testy bardzo skrajnych warunków są wręcz „katowane” pod każdym względem. HP Gaming Pavilion 15-dk robi to, co powinien: płynnie przenosi wszystkie obecne gry na matowy ekran. Nie generuje  dużego hałasu nawet podczas rozgrywki. Posiada szybkie dyski SSD. Najnowszą gamę procesorów Intel dziewiątej generacji oraz działa na baterii około 4 godzin. Polecam każdemu użytkownikowi który szuka laptopa do gier, aby  przejrzał ofertę naszego sklepu i wybrał najlepszą dla siebie konfigurację. Model 15-dk na pewno nie zawiedzie.

  • Znaleziono 7 wariantów.


Informacja

Aktualnie brak opinii.

Dodaj własną opinię o produkcie

×