Wyszukiwanie
zaawansowane »
Laptop HP 250 g7 Laptop HP 250 g7 Laptop HP 250 g7 Laptop HP 250 g7 Laptop HP 250 g7 Laptop HP 250 g7

Laptop HP 250 g7

ID: 17713

Ostatnio na rynku pojawiła się nowa odsłona dobrze już znanego laptopa nisko budżetowego HP 250 w wersji g7. Laptop HP 250 w odsłonie g7 pewnie znajdzie bardzo szeroką gamę zwolenników.

Patrząc na szeroką gamę rozbieżnych specyfikacji, model ten spełni zapewne oczekiwania zarówno użytkowników domowych, jak i biznesowych, a nawet w niektórych specyfikacjach z najnowszymi procesorami Intel i7 ósmej generacji i zewnętrzną kartą graficzną będzie można pograć w niektóre gry na średnich ustawieniach.

HP 250 G7

Laptop do pracy biura i zabawy

Autorska recenzja Radosław Sośnik

 

 

  • System Operacyjny zależny od konfiguracji

Windows 10 Pro.
Windows 10 Home
Windows 10 Pro.  EDU

  • Rodzina procesorów

Procesor Intel Core i7
Procesor Intel Core i5
Procesor Intel Core i3

  • Pamięć maksymalna

16 GB pamięci DDR4

  • Wymiary i waga (szer. x gł. x wys.)

37,6 x 24,6 x 2,3 cm

Od 1,78 kg(Konfiguracja o najniższej wadze. Waga zależy od konfiguracji. Więcej informacji jest dostępnych w Skróconych specyfikacjach technicznych.) 

Ostatnio na rynku pojawiła się nowa odsłona dobrze już znanego laptopa nisko budżetowego HP 250 w wersji g7. Laptop HP 250 w odsłonie g7 pewnie znajdzie bardzo szeroką gamę zwolenników. Patrząc na szeroką gamę rozbieżnych specyfikacji, model ten spełni zapewne oczekiwania zarówno użytkowników domowych, jak i biznesowych, a nawet w niektórych specyfikacjach z najnowszymi procesorami Intel i7 ósmej generacji i zewnętrzną kartą graficzną będzie można pograć w niektóre gry na średnich ustawieniach.

Firma HP przyzwyczaiła nas już do tego, że ten model znajdziemy na rynku w kilkudziesięciu specyfikacjach. Tego typu zróżnicowanie specyfikacji pozwala użytkownikowi wybrać dla siebie najlepszą proporcję ceny do parametrów. Nie jest to laptop z górnej półki HP, a więc jego cena również nie jest zbyt wygórowana. Powinno stanowić to kolejną zachętę dla potencjalnego nabywcy. Na rynku obecnie możemy model ten spotkać z procesorem Intela ósmej i siódmej generacji począwszy od procesorów i3, aż do procesorów i7.

Najmocniejszą obecnie specyfikacją jest konfiguracja z procesorem Intel Core I7-8565U układem Whiskey Lake-U dysponuje on czterema rdzeniami i ośmioma wątkami. Tego typu procesor gwarantuje bardzo dobre dostosowanie do wymagań, które stawiają przed nami najnowsze oprogramowania.
Pomimo iż jest to procesor niskonapięciowy to i tak poradzi sobie bardzo dobrze z oprogramowaniem biznesowym oraz wszelkiego typu programami multimedialnymi.

Spore możliwości urządzenia potwierdzają wyniki testów wydajnościowych, które zostały przeprowadzone na platformie Cinebench R15. W trybie jednowątkowym układ uzyskał średnią na poziomie 178 punktów w trybie jednowątkowym oraz 564 punktów w trybie wielowątkowym. Stanowi to znaczący wskok wydajnościowy względem poprzedniej generacji – starszy odpowiednich tego procesora, a mianowicie Intel Core i7-7560U w tych samych testach uzyskał kolejno 161 i 394 punkty.

Firma HP przygotowała również konfigurację modelu 250 w wersji g7 z dedykowana kartą graficzną firmy Nvidia GeForce w wersji MX110 z 2 GB pamięcią w połączeniu z procesorem i5-8265U, pamięcią Ram 16Gb DDR4 i dyskiem 512 GB SSD, oraz system operacyjnym Windows 10 Pro. To jedna z mocniejszych obecnie na rynku konfiguracji w tym modelu (HP 250 G7 6EC67DA).

Faktem jest, iż nie jest tania, spoglądając jednak na parametry, laptop ten może być spełnieniem marzeń nie jednego użytkownika.

Laptop jak na swój rozmiar matrycy 15,6 cala waży zaledwie 1.78kg. Waga ta sprawia, iż jest to jeden z lżejszych laptopów w swoim rozmiarze. Niewielka waga oraz mobilność sprawia, iż jego przenoszenie staje się łatwe.

Model ten jest atrakcyjny również pod względem wizualnym. Podobnie jak w poprzedniej wersji HP 250 g6 do wyboru mamy dwie wersje kolorystyczne.

Elementy obudowy są dobrze spasowanie, co sprawia, iż laptop jest solidnie wykonany. Producent ponownie postawił na tworzywa sztuczne zamiast stopów aluminium, jednak mimo to obudowa sprawia wrażenie sztywnej, a pulpit roboczy nie ugina się podczas pracy.
Minusem tego rozwiązania są zawiasy, które są bardzo sztywne i od czasu do czasu potrafią zaskrzypieć podczas otwierania klapy matrycy. Natomiast sztywność tych zawiasów powoduje, iż ekran nie ruszą się i nie dygocze podczas pracy w podróży. Matryca zastosowana w tym modelu, to matryca typu SVA. Jest to lepsza matryca od matryc stosowanych w wersji 250 g6, ale też znacznie gorsza od matryc IPS. Nie ma tak dobrych parametrów, a odwzorowanie kolorów nie stoi na najwyższym poziomie. Matryca jest matowa, co bardzo ułatwia pracę na zewnątrz w słoneczny dzień.Na pulpicie roboczym znajdziemy, podobnie jak to miało miejsce w poprzednich odsłonach tego modelu, klawiaturę pełnowymiarową, oraz wtopiony w pulpit roboczy touchpad.

Brakuje w nim na pewno podświetlenia klawiatury, natomiast jej wykonanie jest bardzo dobre, ma odpowiedni skok klawisza, jak i reakcje na nacisk. Właściwości ślizgowe touchpada są również bardzo dobre.

W obudowie znajdziemy trzy porty USB w wersji 3.1, port HDMI, gniazdo RJ45, złącze audio, w którym mamy zintegrowane złącze słuchawkowe, jak i mikrofonowe, czytnik kart pamięci, oraz złącze kensington. Producent w niektórych specyfikacjach przewidział również napęd DVD z prawej strony laptopa.

Błędem jednak się zdaje brak rezygnacji z jednego portu USB na rzecz USB typu "c", ale cóż nie można mieć wszystkiego. Nad klawiaturą pod maskownicą znajdziemy dwa głośniki stereo. Nie są to głośniki z najwyższej półki, jednakże do oglądania filmów lub słuchania po cichu muzyki podczas pracy w zupełności wystarczą. Podczas naszych testów nie zauważyliśmy żadnych problemów z pracą Bluetooth. Laptop bardzo szybko wyszukuje inne urządzenia i bez problemowo się z nimi łączy. HP 250 g7 posiada wymienną baterię o pojemności 41Wh., co średnio pozwala na pracę w czasie ok 5,5 godziny. Niestety do wymiany tej baterii musimy rozkręcić dolną obudowę.

Ocena modelu HP 250 G7 nie jest łatwa. Z jednej strony jest to niedrogi notebook biurowy, który jest dobrze wyposażony, ale również nie jest wolny od wad. Zapewne niewysoka cena tego modelu sprawi, iż stanie się on jednym z lepiej sprzedających laptopów na rynku. My polecamy ten model do pracy biurowej, jak i pracy w domu.
Gdzie sprawi się doskonale jako budżetowy produkt w doskonałej cenie.

 

Kupiłem 10 szt do firmy, użytkujemy ten model od miesiąca wszystko działa bez zarzutów. Pracownicy pracują zdalnie z domu. Praca głownie polega na przeglądaniu internetu i pracy biurowej. Ocena 10 / 10

Przemek, 09.04.2020, 09:16

Świetny sprzęt

KlekS, 11.05.2020, 18:33

Dodaj własną opinię o produkcie

×