Wyszukiwanie
zaawansowane »

Sprzęt komputerowy do pracy zdalnej

Sprzęt komputerowy do pracy zdalnej

Wielu z nas w dobie pandemii przeszło na pracę zdalną, co w licznych firmach zdało egzamin i stało się normą, którą będzie wykorzystywana zapewne również w spokojniejszych czasach. Wygodna i wydajna praca w domu wymaga jednak również odpowiedniego sprzętu, który pozwoli wypełniać swoje obowiązki również w nietypowych warunkach, bez bliskiej obecności współpracowników oraz koniecznością odseparowania się od dźwięków panujących wewnątrz domu.

Laptopy

Praca zdalna nie może obyć się bez dobrego, wydajnego laptopa, który umożliwi zarówno wykonywanie wszystkich działań i obsługę niezbędnych programów, jak i zapewni bezproblemową komunikację wewnątrz firmy. Będzie pełnił jednocześnie funkcję monitora, jeśli nie mamy sporych wymagań w tym względzie i nie potrzebujemy dużego obrazu lub dwóch ekranów, aby swobodnie pracować. Dochodzą do tego kwestie praktyczne – w domu możemy nie mieć dużo miejsca, a laptop dzięki kompaktowym rozmiarom bardzo dobrze zmieści się na każdym biurku.

Jedną z bardzo dobrych propozycji jest chociażby sprzęt HP 250 G7, który w bardzo przyzwoitej cenie zapewnia do 16 GB pamięci RAM, a także możliwość zamontowania nawet bardzo wydajnego procesora Intel Core i7. W podobnej półce cenowej dostępny jest również laptop HP 255 G7, w którym można znaleźć procesory z serii AMD, a także pamięć RAM o parametrach 4 lub 8 GB. Poza tym, można również wybrać 6 opcji dysków twardych.

W przypadku potrzeby wyboru sprzętu o nieco lepszych parametrach, ciekawą propozycją w kontekście sprzętu do pracy zdalnej z pewnością będzie laptop DELL Latitude 3510, w którym znaleźć można procesor z serii Intel Core, pamięć RAM 8 GB, a także rozdzielczość matrycy 1920x1080. Podobne, a nawet jeszcze większe możliwości dać może sprzęt HP EliteBook 850 G5, w którym zamontować można zintegrowaną kartę graficzną lub AMD Radeon, a także 16 GB pamięci RAM.

Zestawy All in One

Spora wygoda, oszczędność miejsca, a także pieniędzy - to wszystko charakteryzuje zestawy All in One w porównaniu do zakupu klasycznego kompletu komputera wraz z monitorem. Dokupując do nich klawiatury oraz myszki można nabyć w pełni gotowy do pracy zdalnej sprzęt komputerowy, który jest bardzo funkcjonalny.

Wśród takich zestawów dominują przede wszystkim produkty firmy HP oraz Lenovo, które posiadają matryce mieszczące się w przedziale od 18 do 29 cali. Wszystkie z nich posiadają również wbudowane kamery internetowe, dzięki którym możliwe jest swobodne prowadzenie komunikacji biznesowej podczas pracy zdalnej.

Słuchawki

W trakcie realizowania swoich zadań często ważne jest skupienie, aby móc wydajnie pracować i bardzo dobrze wykonywać swoje obowiązki. Poza tym, gdy ktoś pracuje rozmawiając z klientem, musi dobrze słyszeć całą rozmowę, aby mógł skutecznie przekazać wszystkie informacje czy dokonać sprzedaży usługi. Konieczne są wówczas dobre, wyciszające słuchawki, dzięki którym chociażby hałas dzieci bawiących się dzieci nie będzie przeszkadzał w codziennych obowiązkach w ramach home office.

Obecne, wygodne opcje to przede wszystkim słuchawki w wersji bluetooth, dzięki którym można uniknąć niekiedy utrudniających funkcjonowanie przewodów. Posiadają wbudowany mikrofon, a wydajna bateria sprawia, że spokojnie starczają na ciągłą pracę przez cały dzień na jednym ładowaniu. Takie możliwości dają przede wszystkim modele przygotowane przez firmę Esperanza.

Myszki komputerowe

Każdy laptop posiada co prawda touchpad, jednak dla wielu osób korzystanie z niego przez cały dzień może być mniej wygodne i wolniejsze niż wykorzystanie w tym celu myszki, szczególnie, gdy zależy nam na efektywnym zarządzaniu każdą chwilą w trakcie swoich obowiązków służbowych. Dlatego też sensowną opcją jest zakup zewnętrznego urządzenia w ramach sprzętu do pracy zdalnej, które dostępne są zarówno w opcji przewodowej, jak i bezprzewodowej.

Biorąc pod uwagę opcje myszki komputerowe przewodowe do pracy zdalnej, można wybierać w propozycjach od różnych producentów: HP, Esperanza, Logitech czy Lenovo. Wykorzystanie ergonomicznych kształtów sprawia, że są one bardzo wygodne w dłoni i nie męczą w trakcie intensywnego, całodniowego wykorzystania. Z kolei opcje bezprzewodowe są bardzo komfortowe w wykorzystaniu i posiadają również duży zasięg działania.

Komentarze

Informacja

Aktualnie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

×