Wyszukiwanie
zaawansowane »
totalna wyprzeddazwaski
2000x165marzenia

Sprzęt komputerowy do nauki zdalnej

Sprzęt komputerowy do nauki zdalnej

Pandemia koronawirusa sprawiła, że większość dzieci w wieku szkolnym przez wiele miesięcy musiała przejść na naukę zdalną, do której potrzebny jest im dobry sprzęt, by nie traciły na edukacji względem swoich rówieśników. Jeśli takiego wyposażenia w domu nie ma, warto jak najszybciej zaopatrzyć się w urządzenia, które będą wydajne, łatwe w obsłudze, a jednocześnie nie obciążą zanadto kieszeni rodzica.

Wersja optymalna – zestawy All in One do nauki zdalnej

Sporą oszczędnością miejsca na biurku, szczególnie gdy nie ma mamy wiele przestrzeni do zagospodarowania, będą nowoczesne i bardzo praktyczne opcje All in One. Dzięki temu w jednym urządzeniu połączymy funkcję zarówno komputera, jak i monitora, co będzie również proste w obsłudze dla ucznia korzystającego z nauki zdalnej. W konsekwencji taka opcja jest także korzystna finansowo.

Najbardziej wydajną, najkorzystniejszą pod względem skuteczności nauki zdalnej i wykorzystania pełni możliwości sprzętu będzie skorzystanie z opcji, którą daje sprzęt z serii HP Pavilion. Szybkie procesory AMD Ryzen, a w szczególności Intel Core w połączeniu z pamięcią RAM 8GB sprawią, że sprzęt ten umożliwi bezproblemowe nabywanie wiedzy oraz nowych umiejętności. Wersją bardziej ekonomiczną będzie zakup jednej z wersji All in One Lenovo IdeaCentre AIO 520-24. Duży wybór dostępnych opcji sprawi, że będzie można wśród nich znaleźć chociażby propozycje posiadające pamięć RAM w granicach od 4 do 16 GB.

Myszki komputerowe

Wygodną obsługę sprzętu All in One, PC-ów, ale także do laptopów podczas nauki zdalnej zapewnią myszki komputerowe. W trakcie wielu godzin obsługi komputera i wykonywania zadań przekazanych przez nauczyciela ważna jest ergonomiczna budowa, dostosowana do wieku i rozmiaru dłoni dziecka, a na rynku znaleźć zarówno opcje przewodowe, jak i bezprzewodowe, które w tej drugiej wersji również są nieco wygodniejsze w korzystaniu, szczególnie przy dodatkowym korzystaniu z gier komputerowych.

Ciekawymi propozycjami są modele marek Esperanza, Trust czy Logitech, które oprócz swojej funkcjonalności i wytrzymałości, są dostępne również w ciekawych opcjach wizualnych, z motywami zwierzęcymi czy roślinnymi, a także w licznych kolorach. Warto również zastanowić się nad zakupieniem zestawów bezprzewodowych, zawierających oprócz myszy również klawiaturę.

Słuchawki

Gdy kilka osób chce korzystać z nauki zdalnej czy pracować w bliskiej odległości, aby sobie nie przeszkadzać w trakcie komunikowania się z nauczycielem oraz innymi uczniami, pomocne mogą okazać się słuchawki. Zdecydowanie bardziej komfortową opcją na dłuższą metę będzie wersja nauszna, która jest stworzona do opcji stacjonarnej i pozwala lepiej usłyszeć każdy dźwięk.

Takie możliwości daje chociażby wykorzystanie sprzętu firmy Esperanza, przykładowo modele EH222W czy EH222K, które są wyposażone w wygodną wersję łączności bluetooth. Białe lub czarne, ale także produkty w innych kolorach sprawią, że nauka zdalna i korzystanie z nich staną się dla dziecka przyjemnością.

Laptopy

W przypadku braku chęci zakupu zestawów All in One ze względu chociażby na posiadanie monitora, większą wygodę dziecku przyniesie zakupienie dla niego do nauki zdalnej laptopa niż komputera stacjonarnego. Dzięki temu w jednym sprzęcie można zyskać zarówno komputer wraz monitorem, klawiaturą, jak i kamerą internetową, dzięki której możliwe będzie komfortowe prowadzenie lekcji online.

W ramach możliwości zakupu laptopa dla ucznia służącego mu do pracy zdalnej można wskazać tysiące propozycji, szczególnie pochodzących od takich producentów jak HP czy Lenovo. Są one zróżnicowane pod względem rozmiaru matrycy, w ramach której można wybrać dowolną opcję od 11 do 17 cali, jak i wiele innych parametrów technicznych.

Ostatecznie wybrane parametry są uzależnione również od tego, czy planujecie zakupić dla swojego dziecka również sprzęt do nauki zdalnej, który będzie przeznaczony do gier komputerowych. Wówczas konieczny będzie laptop o lepszym procesorze i pamięci RAM, a także karcie graficznej, zaś dowolne możliwości w zakresie doboru takiego sprzętu można znaleźć w sklepie internetowym Świat Laptopów.

Komentarze

Informacja

Aktualnie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

×