Wyszukiwanie
zaawansowane »
totalna wyprzeddazwaski

Najlepszy laptop na prezent

Najlepszy laptop na prezent

Niezależnie od tego, czy z okazji pierwszej komunii, czy Świąt Bożego Narodzenia, zakup laptopa na prezent dla dziecka będzie zawsze doskonałym pomysłem. Powstaje jednak pytanie, jaki sprzęt wybrać, aby był funkcjonalny, ale w przystępnej cenie. W poniższym artykule podamy kilka wskazówek, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze mobilnego komputera dla swojej pociechy.

Do nauki i rozrywki

Przy wyborze laptopa na prezent pierwsze, co rzuca się w oczy to jego cena. Od razu podpowiadamy, że tego typu sprzęt dostępny jest już poniżej tysiąca złotych. W przypadku, gdy zdecydujemy się na urządzenie z takiej półki możemy spokojnie oczekiwać, że podzespoły w nim zawarte zaspokoją podstawowe oczekiwania użytkownika. Takim sprzętem będą urządzenia VivoBook i R417MA producenta Asus, lub IdeaPad od Lenovo. Umożliwiają one przeglądanie stron internetowych, oglądanie filmów, czy też uruchamianie programów tekstowych.

Mając na uwadze, że nasz prezent kierujemy do najmłodszych użytkowników, warto zwrócić również uwagę, aby wybrany laptop wyróżniał się dodatkowymi funkcjami lub ciekawym designem. W tym przypadku z pewnością sprawdzi się model Lenovo Yoga, który dzięki dotykowej matrycy, może stać się także tabletem. Tak praktyczny gadżet zdecydowanie przypadnie do gustu dzieciom lubiącym nowinki technologiczne.

W momencie, gdy chcemy sprezentować laptopa, który ma posiadać nieco bardziej imponujące osiągi, należy sięgnąć do kieszeni nieco głębiej. Jednak i w tym przypadku cena potrafi być relatywnie niska. Po przekroczeniu granicy tysiąca złotych można nabyć przenośny komputer z mocniejszym procesorem, pamięcią RAM sięgającą 4GB, a w niektórych przypadkach dyskiem o pojemności 1 TB. W tym przypadku polecamy modele Asus A540, Notebook HP 17-bs, czy też Lenovo IdeaPad 320. Są to zaskakująco praktyczne propozycje występujące w różnej kolorystyce, dzięki czemu można wybrać laptopa na prezent odpowiedniego zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Te mocniejsze komputery nie nadwyrężą domowego budżetu, a jednocześnie całkowicie będą odpowiadały oczekiwaniom dziecka. Oprócz podstawowych zadań doskonale radzą sobie z wykonywaniem nieskomplikowanych poleceń w prostych programach, które mogą okazać się przydatne podczas realizowania szkolnych projektów. Z kolei po zajęciach, komputery te, zapewnią dziecku zabawę w postaci płynnej rozgrywki kilku ulubionych gier.

Komentarze

Informacja

Aktualnie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

×