Wyszukiwanie
zaawansowane »
totalna wyprzeddazwaski

Jaki laptop kupić w 2019 roku?

Jaki laptop kupić w 2019 roku?

Stając przed wyborem laptopa trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie - do czego ma on służyć? O komputerach mobilnych mówi się, że są osobiste, gdyż w całości można je dobrać do swoich potrzeb i całkowicie spersonalizować. Wśród dostępnych na rynku modeli można wybrać taki, który idealnie zastąpi jednostkę stacjonarną w gospodarstwie domowym, stanie się towarzyszem częstych podróży lub będzie bogato wyposażony w podzespoły o imponujących osiągach, spełniający najwyższe wymagania najnowszych gier.

Dobranie sprzętu do swoich potrzeb

Przeglądając laptopy z zamiarem zakupu jeszcze w 2019 roku, należy jasno określić, do jakich zadań będzie oddelegowywany nasz komputer. Tym, którzy chcą aby ich nowy model zastąpił jednostkę stacjonarną polecamy urządzenia z dużą matrycą, procesorem zapewniającym szybkie reagowanie na polecenia i nienagannym designem. Na takim sprzęcie najczęściej będą oglądane filmy oraz strony internetowe. Dlatego w celu zwiększenia komfortu użytkowania warto dopilnować, aby laptop ten posiadał matrycę sięgającą co najmniej 15 cali z rozdzielczością 1920 x 1080. W tym przypadku sprawdzą się modele VivoBook S510 od marki Asus.

Z kolei, jeśli laptop ma być często zabierany w podróże biznesowe koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jego wagę i wytrzymałość baterii. Dodatkowym atutem będą jego niewielkie rozmiary więc w tej sytuacji polecamy zakup HP ProBook x360 lub jego tańszy odpowiednik ProBook 430. Są to egzemplarze, które na jednym ładowaniu pozwalają na w pełni wydajną i długą pracę biurową. Ponadto, zabranie ich ze sobą do samochodu lub pociągu nie stanowi absolutnie żadnego problemu.

Natomiast dla kogoś, kto jest pasjonatem gier komputerowych i w 2019 roku chce nabyć sprzęt wywiązujący się z najcięższych zadań, polecamy urządzenia o niebywale imponujących podzespołach. Mowa tu o procesorach IntelCore i7, często podwójnych dyskach i pamięci RAM sięgającej 16GB, a w niektórych przypadkach - 32GB. Takie wyposażenie można znaleźć w laptopach m.in. HP Gaming Pavilion, HP Omen 17-ap, czy Asus Gaming FX504.

Komentarze

Informacja

Aktualnie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

×