Wyszukiwanie
zaawansowane »
totalna wyprzeddazwaski

Jaki laptop kupić do gier? Przedziały cenowe laptopów – wartość i cechy.

Jaki laptop kupić do gier? Przedziały cenowe laptopów – wartość i cechy.

Każdy szanujący się gracz doskonale wie, że podstawą czerpania radości z wirtualnej rozrywki jest wydajny sprzęt. Nie jest tajemnicą fakt, że cena laptopa gamingowego wzrasta razem z mocą, którą generują jego podzespoły. Powstaje więc pytanie, jaki komputer mobilny wybrać, aby móc cieszyć się ulubionymi produkcjami, a jednocześnie nie wydać fortuny?
W poniższym materiale podpowiemy na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.


Karta graficzna i pamięć RAM


Doskonale prezentujące się postaci i krajobrazy w grze stanowią jeden z kluczowych elementów, który decyduje o czerpaniu satysfakcji podczas rozgrywki. Warto więc przy zakupie zwrócić uwagę, czy laptop, który nas zainteresował został wyposażony w co najmniej kartę Nvidia GeForce GTX 1050. Chcąc sprostać wymaganiom, które twórcy gier stawiają przed komputerowym sprzętem, będzie to rozwiązanie stanowiące minimum. Należy jednocześnie pamiętać, że sama karta graficzna nie zapewni wysokiej wydajności i płynności rozgrywki. Obecność 8 GB lub więcej pamięci RAM stanowczo podniesie możliwości laptopa dla gracza.


Procesor i dysk


Jeśli już wiemy, w jaką kartę graficzną i w ile pamięci RAM powinien być wyposażony laptop do gier, swoją uwagę należy skierować na mocny procesor. Odpowiada on za wykonywanie większości poleceń, które obsługuje komputer. Dlatego szukając sprzętu mającego zapewnić wysoką wydajność najlepiej zdecydować się na podzespoły posiadające jak najwięcej rdzeni. Zadowalającym więc procesorem do laptopa gamingowego będzie Intel Core i5. Zdecydowanie
zwiększy wydajność pracy komputera, co przełoży się na płynną rozgrywkę. Poza procesorem należy również pamiętać o twardym dysku. To na nim będą zapisywane wszelkie dane oraz gry. Tego typu podzespoły powinny się charakteryzować dużą pojemnością, a jednocześnie szybką i wydajną pracą. W związku z tym, coraz częstszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w dwa dyski – SDD do zapisu systemu operacyjnego i HDD do bieżących danych.


Przedziały cenowe


Wymienione przez nas podzespoły, które powinny znaleźć się w dobrym sprzęcie gamingowym zapewniają płynność rozgrywki i zadowalające efekty wizualne. Tego typu komputery do gier można nabyć już za relatywnie niewielkie pieniądze. Cena wielu z nich zaczyna się już od około 3000 złotych. Z kolei jeśli gracz zdecyduje się na mocniejszy procesor typu Intel Core i7 i kartę graficzną GeForce GTX 1650 będzie musiał być przygotowany na wydatek rzędu około
8000 zł. Jednak w zamian otrzyma już fenomenalnie prezentujące się gry działające na najwyższych ustawieniach.

Komentarze

Informacja

Aktualnie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

×