Wyszukiwanie
zaawansowane »
waski nororoczny

Biznesowy Laptop Lenovo ThibkPad E490 - Nasza recenzja

Biznesowy Laptop Lenovo ThibkPad E490 - Nasza recenzja

Lenovo ThinkPad E490 to kolejna już odsłona topowego modelu ThinkPad i następca modelu E480. Stylistycznie laptop ten, prezentuje się ładniej od swojego poprzednika. Zaokrąglone krawędzie powodują że, obudowa wygląda mniej topornie. Ramka matrycy również została znacznie odchudzona, co sprawia, iż całość nie przypomina już niskobudżetowego laptopa biznesowego. Podobnie jak w modelu ThinkPad E480 Lenovo ThinkPad E490 posiada obudowę w kolorze czarnym i srebrnym. Obudowa podobnie jak ramka klawiatury są zrobione z czarnego plastiku, natomiast pulpit roboczy, czyli górna cześć kadłubka została wzmocniona aluminium.

Ekran został zamocowany na jednym centralnym zawiasie. Podobnie jak miało to miejsce w modelu ThinkPad E470 i E480. Zawias jest sztywny i bardzo dobrze utrzymuje klapę w żądanej pozycji. Klapę można otworzyć w stosunku do pulpitu roboczego do kąta 180 stopni. Producent w modelu E490 niestety nie przewidział otworów technologicznych do rozbudowy konfiguracji, aby wyciągnąć dysk twardy, należy odkręcić cały spód laptopa. Po otwarciu spodniej klapy laptopa mamy dostęp do układu chłodzenia, dysku twardego i pamięci RAM. W obudowie laptopa Lenovo ThinkPad znajdziemy jeden port USB c, HDMI, dwa porty USB 3.0, gniazdo audio, czytnik kart microSD, USB 2.0, RJ45 (LAN), gniazdo blokady Kensingtona.

Zmianie w tym modelu uległa płytka dotykowa wraz z przyciskami TrackPointa i przypominają klawiaturę z modelu T470. Przyciski trackpointa zostały przybliżone do klawiatury. Płytka dotykowa jest nieco większa, niż w E470 (mierzy 10 x 6,8 cm wobec 10 x 5,6 cm w poprzedniku).

Producent w modelu Lenovo ThinkPad E490 zastosował dwa rodzaje matryc HD oraz FulHD, obie są matowe i mają rozmiar 14 cali. Według specyfikacji producenta matryce powinny osiągać jasność na poziomie 250 cd/m². Podczas używania laptopa na zewnątrz okazuje się, że przy matowej powierzchni ekranu jasność jest dostateczna. Zdecydowanie trzeba jednak unikać nasłonecznionych miejsc. W cieniu lub przy zachmurzonym niebie można pracować bez przeszkód.

W opisywanym modelu producent zastosował procesory Intel w ósmej odsłonie z zintegrowanym układem graficznym Intel UHD Graphics. Na rynku pojawiły się również egzemplarze z zewnętrznym układem graficznym AMD Radeon RX 550. Radeon RX 550 to karta grafiki AMD posiadająca 2 GB własnej pamięci GDDR5. Ma ona 640 jednostek cieniujących, z maksymalnym taktowaniem 1476 MHz. Pamięć RAM (DDR4-2400) można rozszerzyć do 32 GB, gdyż E490 posiada dwa gniazda SO-DIMM.

Chłodzenie w tym modelu zachowuje się podobnie jak innych wersjach Lenovo TchinkPad. Wentylator pracuje nawet podczas spoczynku laptopa i jest prawie cały czas słyszalny, może to przeszkadzać podczas pracy niektórym użytkownikom.

ThinkPad E490 posiada wewnętrzny akumulator o nominalnej pojemności 45 Wh (takiej samej, jak w modelu E480). Zgodnie z tym, co podaje producent na swojej stronie internetowej, laptop na wpełni naładowanej baterii powinien pracować do 13 godzin (na podstawie testu MobileMark 2014). Ładowanie baterii do pełna zajmuje około dwóch godzin.

Laptop ThinkPad E490 to świetny biznesowy laptop z wydajnymi podzespołami. Świetną obudową, która jest znacznie cieńsza od swojego poprzednika. Podświetlaną klawiaturą i bardzo dobrym sterowaniem manipulatora (Trackpoint). Posiada również możliwość zamontowania dwóch dysków, szybkiego dysku SSD w porcie M2, oraz dużego tradycyjnego dysku HDD z przeznaczeniem na dodatkowe dane.

 

Zobacz naszą ofertę

 

Komentarze

Informacja

Aktualnie brak komentarzy.

Dodaj komentarz

×